Užitečné‎ > ‎

Cloud (PaaS)

Groovy je ideální jazyk pro provoz cloud aplikací. Seznam několika vybraných poskytovatelů platformy jako služby (PaaS) naleznete níže.
Zobrazuje se 8 položek
NázevPopisOmezení
Řadit 
 
Řadit 
 
Řadit 
 
NázevPopisOmezení
Google App Engine Vysoce škálovatelná platforma, jejíž největší výhodou pro vývoj pomocí jazyka Groovy je existence frameworku Gaelyk (http://gaelyk.appspot.com/) Google App Engine značně omezuje vývojáře na této platformě. Mimo jiné tím, že umožňuje používat pouze některé třídy ze standardní knihovny (http://code.google.com/appengine/docs/java/jrewhitelist.html). Sporný je taktéž nový platební model platný od listopadu 2011, který podstatně zvyšuje náklady na provoz. 
CloudBees CloudBees nabízí možnost nasazení standardních webových archivů (WAR) s žádnými či minimem změn. K dispozici je MySQL databáze a taktéž široký výběr pomůcek pro vývoj samotný (Jenkins CI, repository). Na CloudBees lze bez problémů provozovat např. Grails aplikace. Pro Grails dokonce existuje plugin usnadňující nasazení. Na každý účet je možné zřídit pět aplikací zdarma (128 MB RAM) a pět MySQL databází (5MB). 
Amazon Beanstalk PaaS od Amazonu. Zastřešuje jednotlivé služby AWS pro hladký a škálovatelný deployment WAR souborů. Předpokládá se využítí Amazon RDS, která je poměrně drahá.  
Heroku Heroku představuje podobně jako CloudBees ekosystém (http://addons.heroku.com/), na kterém lze provozovat webové Java (a tedy i Groovy) aplikace. Deployment se zatím provádí pomocí Mavenu a Gitu. Závislost na Maven. 
CloudFoundry CloudFoundry je tzv. otevřený cloud do společnosti VMWare. Lze je provozovat kdekoli - na vlastním serveru, AWS nebo v micro edici i na vlastím notebooku pro testovací účely. Existuje taktéž veřejná verze cloudu, která je prozatím dostupná. Podobně jako Google App Engine se snaží poskytovat komplexní soubor služeb, které je možné v rámci CF využít. CF se dobře integruje s Grails pomocí pluginu. V současné době je omezen přístup na pozvánky. Není ještě znám platební model za veřejný cloud. Připojení ke službám (MySQL, Redis, MongoDB) pomocí externích nástrojů je problematické. 
AppFog   
Jelastic   
OpenShift   
Zobrazuje se 8 položek
Comments