SpringSource Tool Suite (Eclipse)

SpringSource Tool Suite (STS) je vývojové prostředí založené na Eclipse určené pro vývoj v jazycích AspectJ, Groovy a samozřejmě Java ve frameworcích Grails, Spring a Spring Roo. STS boří mýty, že dynamický jazyk jak Groovy nemůže mít kvalitní vývojové prostředí např. s automatickým doplňováním. Zejména podpora doménových jazyků (DSL) staví STS společně s IntelliJ IDEA na úplnou špici mezi vývojovými prostředí pro Groovy.

Instalace   

Instalační balík pro různé platformy stáhneme jednoduše z adresy http://www.springsource.com/downloads/sts

Během instalace nemusíte instalovat žádné další doplňky. Stačí nainstalovat samotné STS.


Na konci instalace můžete STS rovnou spustit.

Po prvním spuštění se objeví tzv. dashboard, ze kterého vyberete volbu instalace doplňků "Install Extension".


Po kliknutí na "Install Extensions" se dostanete k výběru rozšíření. Minimální volbou pro programování v Groovy je instalace "Groovy Eclipse" a "Groovy Eclipse 1.8 Compiler", nicméně může se hodit i podpora "Gradle Support", "Grails Support" a "Grails (current production release)" (poslední produkční verze frameworku Grails).


Po dokončení instalace a restartu prostředí můžete začít první Groovy projekt pomocí menu File > New... > Groovy Project. Jakmile máte hotový projekt, můžete vytvořit i první třídu pomocí File > New... > Groovy Class a můžete začít objevovat. V budoucnu pak většinou použijete import Gradle projektu, kterému vygenerujete soubory potřebné pro Eclipse pomocí pluginu pro Eclipse.

Podpora doménových jazyků (DSL)

Pokročilejší uživatelé jistě ocení možnost automatického doplňování pro jejich vlastní DSL. Jak vytvořit deskriptor DSL se dozvíte v článku Writing Groovy DSL Descriptors for Eclipse (anglicky).
Comments